NIKOL WRITES_______________ FOOD______________ BEAUTY_______________ OTHER

Já bych tak chtěla..

5. srpna 2017 v 20:53 | Nikol |  Nikol writes
Kdybych tak mohla změnit svůj život....téma týdne. Hezké, k zamyšlení. K zamyšlení už je jenom to slovo "kdybych". Přečtete si ho třikrát, nebo čtyřikrát. Už Vám to zní hned jinak. Tak jako divně.

Ne, teď už vážně.
Když bych se měla zamyslet nad svým životem, jsem vlastně docela spokojená. Mám hodně peněz, dobře placenou práci která mě baví, skvělého a pozorného přítele, dokonalý dům a jsem furt zdravá a šťastná.

Tak fajn, teď už opravdu vážně.
My lidé jsme už od počátku lidstva velice aktivní, máme dobrý pud sebezáchovy, zažíváme rádi pocit štěstí a uspokojení, rádi si dopřaváme. Bohužel jsme taky hodně sobečtí, závistiví, rádi hledáme chyby u druhých a umíme velmi dobře lhát. Lžeme druhým lidem, ale hlavně často lžeme sami sobě. Proč to děláme? Protože chceme, aby to ve skutečnosti tak bylo. Aby bylo všechno, podle našich představ.
Spousta lidí se rozhodne, že ze dne na den změní svůj život.
Přestanu lhát, budu držet dietu, budu se víc věnovat naplo práci, začnu studovat, uklidím si tu šatní skříň, ...každý si doplní to své. Ve skutečnosti ale víme, že tak z 90% to neuděláme, ikdyž bychom moc chtěli. Částečně se tím uklidňujeme. Prostě si lžeme.
- A těm, kterým se povedlo svůj život a 360 stupňů otočit (VĚDOMĚ!!) tleskám a přeju jim to! -
Nechci tady vypisovat, co bych všechno chtěla změnit, jak by měl můj život vypadat, protože bych věděla, že tak polovina věcí se jen tak nestane, Ale nestane se proto, protože pro to nic neudělám. Kdy něco moc chceme, musíme dělat vše proto, aby se to stalo. Tím že si budu představovat, jak si srovnám skříň a vyhážu polovinu věcí a nakoupím si nové, nějaké kvalitní, se skříň prostě sama nepřerovná. V závěru tu skříň někdy přerovnám, tak aby se neřeklo, vyhážu jedno rozthané triko a stejně mi ukápne slza a nic si nekoupím, protože na to nemám peníze. A je to tady...kdybych tak víc šetřila...kdybych si nekoupila ty dvě knížky, kdybych se na to radši uplně vykašlala...
Přitom stačí se nad tím jenom malinko zamyslet. Popřemýšlet než půjdete spát, jak to udělat. Plánujte. Řeště. Jinak to nikdy nebude podle Vašich představ.
A takhle to může být se vším. Chcete víc peněz? Oni sami nepřicupitaj. ( Teda, když nemáte nějakou babičku z 12tého kolene a ona Vám odkáže nějakej ten milion, nebo ty peníze třeba nevyhrajete - jo, doufáme v to všichni, ale buďme trošku realističtí, na tohle se nemůžete spoléhat!) Jďete studovat! Nekupujte tolik jídla! Hledejte brigády! Možností je dost, stačí přemýšlet.
Takže KAŽDÝ může NĚJKÝM ZPŮSOBEM svůj život změnit. Samozřejmě, jen když bude chtít a bude ochotný proto něco obětovat. Kousnout se a začít makat. Někdy to bude bohužel běh na dlouhou trať. Bude to stát hodně dřiny a úsilí. Ale kdo chce a moc si to přeje, nebojte, ono to přijde.
Musíme v to doufat!

Nikol


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 6. srpna 2017 v 14:32 | Reagovat

Já osobně bych ve svém životě zatím nic neměnila, jsem celkem spokojená :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama