NIKOL WRITES_______________ FOOD______________ BEAUTY_______________ OTHER

Já budu jůtůber

14. listopadu 2017 v 19:08 | Nikol
Ještě tak před 5 lety byl pro mne youtube převážně na poslouchání písniček, sledování vtipných videí a když jsem tam našla nějaký celý film, byl to zázrak.
Já nevím jak Vy, ale já si pamatuji celkem přesně a jasně jak podlě mého názoru celá takhle zvláštní věc vznikla. Bylo mi asi 14 let a já projížděla viidea. Najednou jsem našla úplně jiný formát videí. Před kamerou někdo seděl a něco mluvil. Mluvil o kosmetice, svém diáři, co má ve své kabelce a já se od toho nemohla odtrhnout. Ten den, jsem si srovnala celou kabelku, vytřídila kosmetiku a šatník a zkusila svoje první linky. Bylo to super, bylo to velmi zajímavé.
Kdo by se ptal, kdo to tenkrát byl, tak si to pamatuji doteď. Byla to - juicystar07, americká youtuberka. Nevím jestli teď ještě natáčí, ale moc se mi líbila. Kdybych v tu dobu věděla, jak celý tenhle koncept bude vypadat dnes, asi by mi bylo špatně. Z českých youtuberů si pamatuju určitě jako první petrulovelyhair a její rybí cop. No, jaký na ní mám názor teď, není třeba sdílet. Ale kdo mi u srdce zůstal, ač ji tolik neseduji, je kanál nazvaný BEZEGA, milá slečna, normální, zajímavá...

A jestli se ptáte jaký na tohle všechno mám názor?!...

Upřímně, nesleduju skoro nic. Nebaví mne to, skoro nic mi to nedává a je to ztáta času. Ano, semtam si najdu někoho na koho se ráda podívám, ale musí to být můj šálek kávy. (Např. Mámou stylově, Kovy, Camie, ...)
Věc druhá by byla, kdybych sama točila. Mám pro to totiž pochopení. Je to skvělý a jednoduchý sdělovací prostředek (když nepočítám střih, edit...). Je to otevřenější, rychlejší a atraktivnější. A všem, kteří mají vymakaný edit, tleskám. - např. NOTSOFUNNYANY.
No a taky, se tím dá dost slušně vydělat. Což mě občas docela vytáčí, protože u některých slečen mi připadá, že by v životě nenapsaly souvislou větu. Nebo propagují neskutečný blbosti jako silikony, auta za miliony apod. No a nebo mají nějakou psychickou poruchu.

A proč se nám to tedy tak líbí?
Máme pocit, že jsme jim blízko, dává nám to naději, koukáme se, jak žijí ostatní, jak krásně a jednoduše žijí ostatní. Probouzí to v nás nenávist, zlost, žárlivost a podobné negativní pocity. Protože to prostě a jednosduše není fér. Nehledě na to, že jsou prostě všude. V knihách, filmech, nástěnkách, letácích, na výrobcích, na čajích....no prostě a jednoduše, čeho je moc, toho je příliš.
Nebudu ale pokrytec a i já přiznám, že mám hrozné nutkání si to vyzkoušet. Chtěla bych vidět a poznat, co je na tom tak skvělého. Chtěla bych zjistit, jak je to s těmi financemi, reklamou a podobně. Tak třeba jednou tady vydám nějaké videjko.
Závěrem..
s ohledem na to, jak často mám čas něco napsat, bych skončila u videa na téma 10 faktů o mě, u faktu 2, protože bych nebyla schopná asi nic jiného vymyslet. Ale víte co, v příštím článku to vymslím. Dám si takovou čelenč. ty taky hodně frčej. Takže zůstávám zatím u mého milého blogu, s kterým kamarádím tak 12 let, tráádáá.

Hezký den, Nikol
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 FoxFirer FoxFirer | E-mail | Web | 14. listopadu 2017 v 19:22 | Reagovat

Tak ono není až takový problém si to vyzkoušet. Ale peníze bych z toho moc neočekával :-?. Než se člověk dostane k prvním pár stovkám, tak to může trvat i dva roky. Samozřejmě pokud je člověk zábavný a dobře se prezentuje tak i dřív a pokud jsou videa nudná tak z toho nikdy nic nebude. Jde o to mít tu sledovanost. Jinak tě chápu. Já měl hroznou chuť si zkusit live streamování. Takže jsem si vše nastavil, pokutil a vydrželo mi to asi 3 měsíce :-D. Jako po 3 měsících už jsem měl třeba živě 8 lidí ale prostě ten čas co to chce a námahu... Je to pak stereotypní furt na něco reagovat. Každopádně ti přeji hodně štěstí s videjkem ;-)

2 Eliss Eliss | Web | 14. listopadu 2017 v 19:57 | Reagovat

Trend YouTuberů mě docela míjí, ale chápu že někoho to baví :-)

3 Markii Reed Markii Reed | Web | 14. listopadu 2017 v 21:47 | Reagovat

Zkoušel jsem to, ale zjistil jsem, že to není nic pro mě. Samotný edit by mě bavil, ale nebaví mě stříhat videa, ve kterých jsem převážně já.

Taky by mě zajímalo kolik celá tahle sranda obnáší, ale vzhledem k mému počtu odběratelů a mému štěstí, asi se to nikdy nedozvím...

První... youtuberkou, na kterou si pamatuji, byla LadyVanilka. Byla to především blogerka, ale točila podobná videa v době, kdy to bylo strašně cool.

4 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 15. listopadu 2017 v 15:32 | Reagovat

Spíš než "koukáme, jak ti ostatní žijí krásně" je problém, že "koukáme, jak ti ostatní předstírají, že žijí krásně". Však každý, kdo veřejně vystupuje, a ne úmyslně jako největší hajzl nebo se nestylizuje do role vagabunda, se snaží tvářit, jako že má všechno dokonalé. Není to pravda, ale že to tak působí a lidi si to pak myslí, to je vážně negativní dopad. No ne pokud je to vyburcuje taky něco udělat, zlepšit, někam jet, ale pokud je to jen vyburcuje k závisti a zahořknutí, tak to určitě.

5 tema-tydne tema-tydne | Web | 19. listopadu 2017 v 17:01 | Reagovat

Zařazeno do výběru nejlepších článků na téma týdne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama