NIKOL WRITES_______________ FOOD______________ BEAUTY_______________ OTHER

Jak být spokojen sám se sebou?

3. března 2018 v 19:43 | Nikol |  Nikol writes
Zdravím všechny, kterým už tohle počasí leze krkem. Rozuměj, venku je zima jak v pr*eli. Modlím se alespoň za stupínek nad nulou!!
Musím se Vám přiznat, že mě takhle zima relatvině slušně vyždímala. Jak psychicky, tak fyzicky. Ikdyž svým způsobem mě každá část ročního období nějak dostane. Ano, to jsme my, ti citliví jedinci. Proto jsem se rozhodla, radikálně změnit svůj přístup k životu.
Myslím si, že v životě je hodně důležité to, cítit se dobře, být sám se sebou spokojený a neohlížet se za ostatními. Ono to slovní spojení, neohlížet se za ostatními, popřípadně na ostatní, zní velice jednuše. Ale když si to dostatečně přiblížite a popřemýšlíte nad tím, zas až tak jednoduché se od toho odprostit, to není. Kolikrát za den, otevřete jakoukoliv sociální síť a pomyslíte si něco, co začíná - ta se má, to je ale čůza, tyjo ale oni jsou....
A abych nelhala, přiznám se, že i já jsem s tím, občas i dosud, měla problém. Stále jsem měla potřebu se s někým srovnávat, závidět, komentovat a podobně. Okolo Vánoc, jsem měla rozhovor s mojí dobrou kamarádkou a uvědomila jsem si, že jsem hloupá. Nevím, jak přesně vám to popsat, Lidé, co jsou věřící by asi řekli, že měli prozření. Tak tomu říkejme třeba takhle. Od toho rozhovoru, ale ale snažím pomaloučku měnit svoje smýšlení. ( Pozor, neměním svůj život, jen svůj postoj k němu! )
A tak jsem udělala, pár radikálních změn v mém životě.
Určitě se ptáte, jaké to byly, takže se Vám budu snažit většinu z nich vypsat.

- dala jsem výpověď! ( K tomu bych měla krátký komentář. Já vím, že jsem ještě relativně mladá a nezkušená, ale rozhodně nejsem hloupá a vím, že tohle je opravdu radikální změna v životě. Jsem člověk, který má velmi rád řád, opakující se harmonogram a strašně nerada snáším změny. JENŽE! Vím moc dobře, že když nemohu podávat ty nejlepší výkony - jsem učitelka v MŠ, práce, dobře, vedení, mě neuvěřitelně stresuje, večer nemohu spát a nedělní večery jsou pro mě traumatizující, nemohu žít s tím, že dětem nedávám maximum. Takže zkusím prostě změnu a uvidíme. Třeba si budu sypat popel na hlavu, ale JÁ můžu řít, že jsem to zkusila! A ti, co tvrdí že to nejde, že v práci je to takové a makovéa věčně na něco nadávají, nemají dle mého názoru, moc právo si stěžovat. Protože každý má možnost udělat změnu! ) A když to udeláte, i za cenu chvilkové nejistoty, věřte, že on se ukáže důvod proč tomu tak bylo.

- neporovnávám ostatní, se sebou!

- snažím se být ke všem maximálně upřímná (tohle chce ještě hodně tréninku..)

- mám na všechno svůj vlastní názor, nenechávám se ovlivňovat druhými lidmi

- učím se říkat ne

- obklopuji se co nejvíc lidmi, kteří jsou pozitivní, berou život podobně jako já a ti, co mi za to nestojí, nebo pomlouvají prostě eliminuji, nestojí mi za to

- nekoukám na youtube, nesleduji ty, kteří mě nezajímají a koukala jsem na ně jen ze zvědavosti

- dělám si radost, jsem vděčná za chvíle, kdy je mi prostě dobře

- zbytečně se nestresuji, nadechnu, vydechnu...

- plánuji, myslím pozitivně, mám cíle, mám sny a každý den si je připomínám

- snažím se nekouřit

Takže to jsou moje dosavadní změny. Nebudu lhát, polovina z nich je pro mě opravdu náročná a každý den se učím víc a víc. Někdy to nejde tak jak bych chtěla. Někdy potřebuji víc času, si všechno pořádně rozmyslet. Ale věřte mi, že se cítím lépe.
A na závěr bych se chtěla přiznat, že jsem si sama pro sebe vymyslela takovou challenge. Ta se týká čtrnácti dnů v měsíci březnu. Bude to čtrnáct dnl, kdy změním jídelníček, zredukuji svoje věci, dám si i sociální předsevzetí a budu se snažit být co nejvíce šťastná. Jestli chcete, pojďte do toho semnou. Vše se dozvíte v dalším článku.
Hezký večer a schválně mi napiště, co si o tomhle všem myslíte.
Vaše Nikol
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama