NIKOL WRITES_______________ FOOD______________ BEAUTY_______________ OTHER

Rozprava mého já semnou, OTEVŘENÝ VZTAH

31. března 2018 v 10:40 | Nikol |  Nikol writes
Debatní kroužek mé samé s mou osobou. Tentokrát na téma, OTEVŘENÝ VZTAH

Vítejte u dalšího dnešního článku a tentokrát přicházím s úplně novým formátem. Ráda bych si každý týden vybrala jedno relativně zajímé slovo, či sousloví a na to rádoby...debatovala. Snad se vám to bude do jisté míry líbit a budu ráda, když se mi ozvete s vaším názorem, nebo nápadem na slovo.

Otevřený vztah. V každém páru strašák, nebo dosažení slasti. Většinou ale, slasti jednostrané. Musím se přiznat, že tohle pojetí nemám moc ráda. Já si jako otevřený vztah představuji upřímnost, věrnost a fakt, že tomu druhému můžeme neskonale věřit. Když jsem se zeptala přítele, jestli si myslí, že máme otevřenej vzat, otočil se od počítače, hodil výraz ala jakože cože a řekl "tak já nevim jak ty, ale já zubařině fakt nerozumim".
Tak teda nevim, jestli by si neměl spíš zajít k ušnímu.

Když jsem tak přemýšlela nad různýma situacema, který by dokázaly, že ten otevřenej vztah fakt máme, napadaly mě samý takový neukázkový. Jako třeba...

Situace number one
Ptám se já:
Lásko, co si myslíš o tomhle tričku? Můžu v tom jet?
Odpovídá on:
Hm, dobrý,
Sice to má žmolky, máš ho docela dlouho, tady máš ňákej flek, ale víš co, já budu dělat že tě neznám!!

Situace number two
Ptá se on:
Myslíš že si můžu koupit ten novej xbox?
Odpovídám já:
Tak jako jsou to tvoje peníze, tvoje odměny, tvoje volba. Ale doufám, že si pamatuješ něco ze školy, protože si další měsíc vaříš sám!
( Nicméně to dopadlo tak, že máme xbox a já, jako kompenzaci jsem si koupila jednu kabelku, dvoje kalhoty, tak pět triček a miliardu kosmetiky. A jestli se ptáte, kdo vařil, tak nikdo. Protože nám na jídlo, nezbyly peníze!)

Definice "otevřeného vztahu " vlastně uplně neexistuje. Záleží na tom, co si pod ním dotyčný představí. Když se budete hodně nudit, a zadáte si tento pojem do googlu, nic vám to pořádně nevyhodí. Vesměs je to ale vztah, ve kterém si můžete dělat co chcete. Co chcete v tom smyslu, že budete spát s kým chcete. Jak ale vidíte, já jsem to celé pochopila malinko jinak. A protže mi to stejně nedalo, tak jsem v poklidném sobotním večeru začala rozesílat dotazy na kamarády, co pro ně znamená - otevřený vztah.
V první řadě jsem zjistila, že nelze položit otázku, bez bližšího vysvětlení. To znamená, že otázka - "Ahoj, co pro tebe znamená - mít s někým otevřený vztah znamená?" je špatně. Dočkáte se odpovědi - " Ježíš to ti to jako Milan navrhl??"
Takže je lepší psát něco v tom smyslu - "Ahoj, píšu článek na blog, mohl/a by jsi mi napsat, co pro tebe znamená - otevřený vztah"? Vyhnete se tak zajímavým otázkám a nevyhnutelným odpovědím.
Jaké odpovědi se mi ale dostaly, mě malinko překvapily. No, posuďte sami.

Láďa, 22 let,
"no vztah máš normální, ale š... i s někým jiným", ale můžeš mít normálně lásku, děti, společnej život atak"
Dáša, 16 let
"no prostě to znamená to že jsi ve vztahu ale pích.... i s někým jiným"
Klára, 21 let
"2 lidi buď partneri, nebo rodič a dítě atd který si můžou v celku dělat co chtějí mají k sobě nějaký vztah ale nevážou se a jsou k sobě otevření ale i k ostatním"
Ondra, 30 let
"
Pro mě to znamená, že spolu nežijeme, ale občas se sejdeme a vyspíme se spolu, jen tak, nezávazně..."

Když to tedy shrneme kolem a kolem, je důležité mít prostě někoho, kdo vás bude tolerovat. Nabízí se tady ale otázka, jak moc si v tom vašem vztahu - ať už je to parntner x partner, rodič x dítě, "kamarád" x "kamarádka" připustíte a jaké si nastavíte mantely. Dostatečně jasné a nepřekročitelné mantynely. Hranice mohou být velmi tenké ale také mohou mít dost široké rozpětí. Ale pozor, při porušení přichází bez milosti určitý trest. Ať už v podobě hádky, nebo třeba rozchodu.
Nejdůležitější je ale komunikace. Bez komunikace nelze tento otevřený vztah vytvořit, ať už ho chápeme jakkoliv...

Snad jste se prokousali až sem a článek se Vám líbil.
Mějte krásný Velikonoční víkend a těším se na Vás u dalšího článku.
Nikol
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama